Нормативы

Разряды и нормативы (укр)

СТРІЛЬБА З ЛУКА ЧОЛОВІКИ ТА ЖІНКИ
Вікові групи спортсменів згідно з правилами міжнародної федерації (ФІТА) :

юнаки – 14-17 років
юніори — 18-20 років
дорослі — 21 рік і старші

Посісти місця на одному з перелічених змагань або виконати норматив, поданий у кваліфікаційній таблиці :

Майстер спорту України міжнародного класу

1—10 — на Іграх Олімпіади в особистому або 1—6 у командному заліку;
1—8 — на чемпіонаті світу в особистому або 1—4 у командному заліку;
1—4 — на чемпіонаті Європи в особистому або 1—3 у командному заліку;
1—6 — у Кубку світу в особистому або 1—3 у командному заліку;
1—3 — на Гран Прі Європи в особистому або 1—2 у командному заліку;
1—4 – на чемпіонаті світу серед юніорів та юнаків в особистому заліку або 1—3 у командному заліку;
1—3 – на чемпіонаті Європи серед юніорів та юнаків в особистому заліку або 1-2 – у командному заліку;

на міжнародних змаганнях, включених до календаря Міжнародної федерації стрільби з лука, та змаганнях І-ІІІ рангу: чемпіонатах України, Кубках України та інших офіційних всеукраїнських змаганнях, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України.

Майстер спорту України

На змаганнях І-ІІІ рангу, які включені до Єдиного календарного плану України на поточний рік за умови, що в них повинно брати участь не менше 32-х учасників серед дорослих або 24-х учасників серед молоді.

Кандидат у майстри спорту України

На очних змаганнях І-V рангів за умови участі не менше 24-х учасників у виді програми.

I, II, III розряди

На очних змаганнях III-VІ рангів за умови участі не менше ніж 18- ти учасників у виді програм.

I, II, III юнацькі розряди

На очних змаганнях будь-якого рангу за умови участі не менше ніж 12 учасників у виді програми.. Примітка: 1. При виконанні вправи М-2 норматив майстра спорту України зараховується також у вправі М-1 за умови виконання повністю вправи М-2. 2. При виконанні вправи М-2 норматив майстра спорту України зараховується також у вправі кваліфікаційного раунду (70 м х 2).. 3. При виконанні вправ М-1 норматив майстра спорту України зараховується також у вправі СД-1 за умови виконання повністю вправи М-1. 4. При виконанні олімпійської вправи (70 м х 2) норматив майстра спорту України зараховується також у кваліфікаційному та олімпійському раундах. 5. ІІІ розряд, І , ІІ та ІІІ юнацький розряди присвоюються за умови виконання контрольних нормативів, в яких потрібно набрати 16 балів у чотирьох вправах за вибором (див. табл.).

НОРМАТИВИ ЗАГАЛЬНОЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ЗІ СТРІЛЬБИ З ЛУКА, БАЛИ

1. Біг у хвилинах.
2. Кількість натяжінь лука до положення перед пострілом правою і лівою рукою з налокітником.
3. Утримання лука у натягнутому положенні перед пострілом з налокітником (в секундах).
4. Максимальне зусилля спортсмена вимірюється на динамометрі з налокітником на довжину розтягу, що ділиться на силу лука, натягнутого на довжину стріли і до сигналу клікера.

КВАЛІФІКАЦІЙНА ТАБЛИЦЯ НОРМАТИВІВ В ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДАХ ПРОГРАМИ (ОЧКИ)

Деякі положення Наказу Мінсім’ямолодь спорту від 7 квітня 2006 року N 1088
Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту
від 2 вересня 2009 року N 3091,
від 17 листопада 2009 року N 4017,
від 27 листопада 2009 року N 4155

Умови присвоєння спортивних звань та спортивних розрядів

3.1. Спортивне звання “Заслужений тренер України” присвоюється тренерам, громадянам України за високі особливі заслуги в підготовці висококваліфікованих спортсменів у індивідуальних або командних видах програми відповідно до умов, визначених у додатку 1.
3.2. Спортивне звання “Заслужений майстер спорту України” присвоюється спортсменам, громадянам України в індивідуальних або командних видах програми з метою відзначення їх особистих заслуг відповідно до умов, визначених у додатку 2.
3.3. Інші спортивні звання та спортивні розряди присвоюються спортсменам, громадянам України після виконання ними кваліфікаційних норм та вимог, які затверджуються для визнаних в Україні видів спорту наказом центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
3.4. У разі виконання відповідних кваліфікаційних норм та вимог особами, що не є громадянами України, рішення щодо присвоєння спортивного звання розглядається в кожному випадку окремо спеціальною комісією, створеною центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту та затвердженою відповідним наказом.
3.5. У спортивних іграх кваліфікаційні норми та вимоги вважаються виконаними, якщо учасник команди зіграв не менше ніж 50 % ігор за календарем змагань і брав участь у складі команди, тобто був включений до заявочного листа, стартового протоколу змагань і брав участь у змагальній діяльності.
3.6. Спортивні звання присвоюються спортсменам та тренерам довічно. Спортивні розряди в індивідуальних видах спорту мають термін дії 2 роки, в ігрових видах спорту – 4 роки. При повторному виконанні кваліфікаційних норм та вимог термін дії розрядів подовжується на зазначений термін.
3.7. Спортивні звання та спортивні розряди присвоюються за умови наявності у складі суддівської колегії: – МСУМК – кількість суддів та їх кваліфікація обумовлюється правилами змагань з виду спорту; – МСУ – 3 судді національної або міжнародної категорії; – КМС – 3 судді не нижче I категорії; – I, II, розряди – 3 судді не нижче II категорії; – інші спортивні розряди – 3 судді не нижче III категорії.

Ранги змагань:
I ранг – Ігри Олімпіад, зимові Олімпійські Ігри, Паралімпійські Ігри, Дефлімпійські Ігри, Всесвітні Ігри;
II ранг – чемпіонати світу та Європи серед спортсменів усіх вікових груп, розіграші Кубків світу та Європи, Гран-Прі, Всесвітні шахові Олімпіади, Всесвітні Універсіади, інші міжнародні змагання, що включені до календарних планів міжнародних федерацій та федерацій інвалідів з відповідних нозологій;
III ранг – чемпіонати України, розіграші Кубків України, інші офіційні всеукраїнські змагання, що включені до календарного плану спортивних змагань України, крім молодших вікових груп;
IV ранг – чемпіонати України, інші офіційні всеукраїнські змагання серед спортсменів молодших вікових груп, що включені до календарного плану спортивних змагань України;
V ранг – чемпіонати АР Крим, областей, міст Києва, Севастополя, ФСТ і відомств, крім молодших вікових груп, зональні змагання, що включені до календарного плану спортивних змагань;
VI ранг – чемпіонати областей, ФСТ і відомств серед спортсменів молодших вікових груп, чемпіонати міст, районів, спортивних клубів, спортивних шкіл усіх типів, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю та ін.

Класифікаційні норми та вимоги до видів спорту, що включені до програми літніх Олімпійських ігор Наказ Мінсім’ямолодьспорту України 25.12.2009 No 4446 Офіційний сайт ФСЛУ www.archery.org.ua

Запись опубликована в рубрике Top_10 с метками . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий